Nejlepší webhosting pro WordPress

Můžete mít perfektní web – designově krásný, mnoho multimediálního obsahu a čtivé články. To vše může být k ničemu, pokud zvolíte nespolehlivý webhosting. Rychlost webu i jeho dostupnost je důležitá a pokud se nebudete dostatečně zabývat kvalitou vašeho webhostingu, pak můžete v budoucnu narazit. Je proto důležité hned ze začátku porovnat webhostingy podle parametrů.

 

Poslání tohoto článku je přinést konkrétní tipy, jak najít hosting pro váš WordPress web. Na co se zaměřit při výběru? Jaké typy hostingů jsou na trhu? A jaké webhostingy bychom doporučili my? Odpovědi jsme shrnuli do tohoto článku.

 

Jak vybrat webhosting pro WordPress web

 

Možná vás to překvapí, ale WordPress je na výkon poměrně nenáročný script a naprostá většina kvalitních hostingů jej plně podporuje. Minimální požadavky jsou nyní:

 

 • Verze PHP 7 a vyšší
 • Verze MySQL 5.6 a vyšší

 

Jelikož je WordPress nejpopulárnější redakční systém na světě, někteří poskytovatelé nabízejí možnost instalace “na jedno kliknutí”. Nahození WordPressu je pak otázkou jen několika minut.

 

Přehled webhostingů – není webhosting jako webhosting

 

Odstavcem výše jste zjistili, že pro WordPress web můžete vybrat takřka jakýkoli hosting, který na trhu najdete. Není to však tak úplně pravda. Musíte zvážit především, jak vážně to s webem myslíte, jakou očekáváte rychlost webu a jak vysoká bude jeho návštěvnost.

 

Zajímá vás zkrátka rychlost, míra zabezpečení a spolehlivost. Stejně jako vaše požadavky od webu, které se mohou různit web od webu. Dobrou metodou výběru je projít si srovnání webhostingů/hostinů a porovnat jejich parametry.

 

Nabízí se vám několik cest, jakým způsobem můžete váš web hostovat. V zásadě rozdělujeme 3 varianty: webhosting zdarma, sdílený webhosting a VPS. Každou z možností si v krátkosti představíme a určíme pro koho je vhodný a pro koho naopak nikoli.

 

Webhosting zdarma

 

Na trhu najdete i funkcionálně velmi osekané webhostingy, které můžete mít kompletně zadarmo. Poskytovatel v tomto případě vydělává na reklamách, které umisťuje na váš web, nebo se vás snaží zlákat do placeného tarifu. Bohužel není na trhu ani jeden mě známý webhosting, který by plně podporoval WordPress. Vhodné je to pouze pro velmi jednoduché weby, které nemají redakční systém. Objevují se však výjimky a tou je třeba freehosting od Endory, kde můžete mít dokonce nainstalovaný WordPress.

 

Sdílený webhosting

Sdílený webhosting je nejpopulárnějším řešením pro většinu uživatelů WordPressu. Je určen pro začátečníky i pro ty, kteří mají s weby již zkušenosti. Nevhodný začíná být tehdy, kdy očekáváte větší výkon nebo chcete hostovat více webů. Jak název sám vypovídá, sdílíte server ještě s dalšími uživateli a to je důvod, proč si mohou poskytovatelé dovolit nabízet tak nízké ceny.

 

Nevýhodou je, že zde máte omezený výkon. Ačkoli se můžete v parametrech dočíst, že mají v něčem mají neomezené parametry, není to pravda. Kdyby vaše návštěvnost velmi vzrostla, zdvořile vás požádají o vyšší měsíční platbu či o přechod na VPS. Níže jsme vybrali jsme podle nás nejlepší sdílené hostingy pro WordPress.

 

Nejlepší webhostingy pro WordPress weby:

 • Wedos NoLimit – Levný a poměrně výkonný
 • Český hosting – instalace na jedno kliknutí
 • Web4u – tarif s již nainstalovaným WordPressem
 • Savana – Spolehlivý hosting, který WordPressem funguje hladce
 • a další…

 

VPS (Virtual Private Server)

VPS hosting je vhodný pro středně velké projekty, velmi navštěvované blogy a webové developery. Jde o řešení, kdy sice sdílíte fyzický server s jinými uživateli, ale máte pevně vymezený prostor na serveru, jenž patří jenom vám, a tudíž máte i větší kontrolu. S tím je spojený i větší výkon a možnost hostovat neomezený počet webů. Pokud tedy potřebujete zrychlit vaše WordPress weby nebo plánujete větší počet webů, pak VPS je schůdnou cestou.

 

Nejlepší VPS pro WordPress weby:

 • Český hosting – Velmi rychlý a spolehlivý
 • Savana – jednoduchý a poměrně výkonný
 • Váš hosting – Kvalitní služba od poskytovatele, který se na VPS zaměřuje primárně
 • a další…

 

Shrnutí

WordPress je nejpoužívanější redakční systém na světě a proto jej podporuje většina dobrých poskytovatelů hostingů. Některé z nich nabízejí i možnost rychlé instalace na jedno kliknutí, čímž vám odpadá nutnost nahrávat soubory přes FTP. Primárně je však třeba rozhodnout se, jaký typ hostování webu je pro vaše potřeby nejlepší.

 

Většině běžným uživatelům stačí sdílený webhosting, který se vyznačuje skvělým poměrem cena/výkon. Pokud očekáváte špičkový výkon a rychlost webu, investice do VPS by se vám měla vyplatit (není to až tak drahé).

Pro lepší představu a snadnější porovnávání hostingů doporučuji shlédnout přehled webhostingů na webu 5nej.cz, kde najdete aktuálně nejlepší webhosting na trhu.