WordPress a PHP 7

3. prosince vyšla nová PHP 7. Pokud přímo neprogramujete a jen využíváte WordPress, tak podle vývojářů se můžete těšit na zvýšení výkonu. Co se týká WordPress, tak ten by s novým PHP 7 od verze 4.3.1 neměl mít problém. Osobně jsem jej zatím netestoval, ale u testů jsem byl přítomen. Podle benchmarků jsme na čisté instalaci, bez cache naměřili nárůst výkonu (generování stránky) zhruba o 20 % oproti PHP 5.6. Obě instalace byly identické, pár článků, komentářů a set základních pluginů.

Jestli teď přemýšlíte, že přejdete okamžitě na novou verzi, tak bych nejásal. Zatímco WordPress je od verze 4.3.1 připraven, tak pluginy rozhodně ne. Problémem jsou spíše syntaktické pozůstatky z minulých verzí. V lepším případě se tedy potkáte s varováním. Doporučuji u každého projít doprovodnou diskuzi a zjistit jestli všechno šlape jak by mělo a pak zkuste testovací instalaci.

Testovací instalace

Tak jo, rozhodli jste se otestovat jak si povede váš WordPress na PHP 7? Pořiďte si hosting, který to podporuje. Nahrajte na něj soubory a do MySQL přidejte aktuální verzi databáze. Přidejte si na něj doménu, ale neměňte DNS. Místo toho stačí, aby si jen váš počítač myslel, že doména směřuje na daný hosting. To uděláte pomocí úpravy souboru hosts. Do něj si dejte:

192.168.2.1 domena.tld #IP adresa hostingu s PHP 7

IP adresa musí odpovídat serveru, kde máte testovací instalaci. Někde to budete mít v administraci, popřípadě se zeptejte zákaznické podpory. domena.tld zase vaší skutečné doméně.

Soubor hosts najdete ve Windows:

Windows\System32\Drivers\etc

V Linux:

/etc/hosts

V iOS:

/etc/hosts

Když si teď otevřete internetový prohlížeč a zadáte doménu, váš prohlížeč sáhne do souboru hosts jestli tam náhodou domena.tld není. Najde jí tam a místo, aby se dál ptal DNS na IP adresu serveru, tak použije tu z hosts. Takže ve finále jen vy vidíte obsah na novém hostingu. Funguje úplně všechno jako byste měli instalaci přesunutou. ping, trasování prostě všechno.

Po ukončení testování je nutné zase řádek z hosts odstranit.

Kde najít PHP 7

Pokud si myslíte, že je váš WordPress připraven, tak koukněte na seznam webhostingů s podporou PHP 7. Většina však hostingů však s nasazením vyčkává.

Autor Ginoza

Pracuji na zákaznické podpoře jednoho známého webhostingu.

Připojte se k diskuzi

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *