Problémy s WordPress 4.4

Máme tu nový WordPress 4.4, který toho přinesl opravdu hodně. Možná nejvíce od verze 4.0. Ovšem jak už to tak bývá ne vždy se vše povede na sto procent a začínají se objevovat první chybičky, většinou spojené s nekompatibilními pluginy. Pojďme se podívat na nejčastější chyby WordPress 4.4 a jak je opravit.

Jak předejít problémům

Nejdříve vypněte cachování u cachovacího pluginu. Vyprázdněte obsah cache. To je základní pravidlo a i ti lenivější z nás by to měli udělat. Při takto velkých aktualizacích byste měli vždy zálohovat a to kompletně. Následně uvést web do stavu údržby. Vypnout pluginy. Provést aktualizaci na verzi 4.4. Aktualizovat pluginy a šablonu. Spustit postupně pluginy. Otestovat zdali vše jede a pak vypnout mód údržby.

Pokud přemýšlíte proč ten stav údržby, tak je to z důvodu možných problémů z protáhnuté aktualizace. Když máte na webu desítky lidí, kteří spotřebovávají přidělené systémové zdroje a do toho pustíte aktualizaci nemusí se vše podařit. Většinou to není problém ale znáte to, když se něco může pokazit tak se to pokazí. Navíc vypnuté pluginy web částečně znefunkční. Například přestane fungovat antispam anebo diskuzní fórum.

Po aktualizaci může být potřeba vyčistit cache prohlížeče a koláčky. Jestli používáte cachovací plugin ujistěte se, že byly všechny dočasné soubory smazány. Pozor na CDN, ta by měla být vyprázdněna také. Může obsahovat funkční web ještě před aktualizací.

Nenainstalovala se mi Twenty Sixteen

Při automatické aktualizaci se šablona nenainstaluje. Je třeba jí nainstalovat dodatečně jako ostatní šablony. Tedy vzhledŠablonyInstalovat a do vyhledávání dejte Twenty Sixteen.

Známé problémy WordPress 4.4

 • Nejde vkládat shortcode YouTube ([youtube=abc]) – problém je s Jetpack pluginem. Počkejte na aktualizaci.
 • Plesk aktualizace – instalace/aktualizace v Plesk zlobí. Proveďte aktualizaci anebo instalaci manuálně.
 • Falešně pozitivní přítomnost viru – Některé online antiviry vidí ve WordPres 4.4 hrozbu. Konkrétně soubor utils.min.js.
 • Warning: array_map(): Argument #2 should be an array – Některé pluginy hlásí tuto chybu. Zde bude nutné zřejmě počkat na WordPress 4.4.1. Dočasně je možné vypnout hlášení varování přidáním error_reporting(0);
 • Nelze aktualizovat šablony a pluginy – Prozatím se situace zkoumá, aktualizujte manuálně.
 • Stránka nenalezena 404 v administraci – Prozastím se zkoumá a řeší.

Nefunkční Pluginy

 • Amazon S3 for WordPress with CloudFront plugin – Rozbíjí náhledové obrázky. Počkejte na aktualizaci anebo přejděte na alternativu WP Offload S3.
 • CloudFlare Plugin – Rozbíjí vzhled připíchnutých příspěvků. Počkejte na aktualizaci.
 • JSON/REST API – aktualizujte na poslední verzi
 • WP CLI – je třeba aktualizovat na 0.21.1 popřípadě 0.20.4. Chyba která se zobrazuje vypadá zhruba následovně: Fatal error: Class ‘WP_Widget’ not found

Šablony

 • Avada theme – Verze 3.8.8 není kompatibilní s WordPress 4.4.
 • Canvas Theme (WooCommerce) – Hlásí chybu na řádku 1158. Počkejte na aktualizaci.
 • Sliding Door theme – Znefunkční WordPress 4.4. Šablona není aktualizována přes rok. Najděte si náhradu, popřípadě použijte neoficiální bugfix (bez záruky).

Klasické chyby

 • Po instalaci se objeví Web je dočasně nedostupný kvůli plánované údržbě. Zkuste to prosím za chvíli znovu. popřípadě anglicky Briefly unavailable for scheduled maintenance. Please check back in a minute. Řešení najdete v tomto článku.

Autor Ginoza

Pracuji na zákaznické podpoře jednoho známého webhostingu.

Připojte se k diskuzi

3 komentáře

 1. Dobrý den, po aktualizaci se nemůžeme dostat do blogu. Vůbec. Nějaká rada, co s tím?
  Hlásí to toto, na jakoukoliv funkci, kterou chci provést – jen se změní číslo line. Nejsme technické typy, fakt netuším, co s tím. 🙁
  Prosím o pomoc a radu, na wordpress jsem už psala, i na twitter. 🙁
  Díky Jindra

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *