Problémy s WordPress 4.7

Tak jsem se dočkali nového WordPress 4.7. Osobně jsem se na něj velmi těšil kvůli možnosti dělat menší úpravy v CSS a nepotřebovat k tomu zakládat child theme. Ušetří to spoustu času. Za zmínku stojí i endpointy pro REST API, ale ještě jsem je nestihl vyzkoušet. Teď je moc práce. Všechny novinky jsou hezky shrnuty v článku Co je nového ve WordPress 4.7.

Teď už ale k problémům, které se začaly objevovat s novou verzí WordPress. Nutno podotknout, že některé změny zvláště u šablon jsou poměrně zásadní, takže nepřecházejte dokud si vše nezazálohuje, abyste mohli rychle vše vrátit než se to opraví.

Pokud se aktualizace nezdařila tak než začnete panikařit, tak vyprázdněte cache prohlížeče. Následně zkontrolujte jestli vše nefunguje jak má.

Co je chyba

 • Mám administraci WordPress v jiném jazyce – Nový WordPress umožňuje nastavit si vlastní jazyk pro každý uživatelský účet. U hodně starých nečeských instalací se může stát, že se po aktualizaci přepne. Je nutné jít do Nastavení a ujistit, že máte pro celý WP češtinu. Pokud ano zkontrolujte svého Profilu (Uživatelé – Profil/Users – Profile)
 • Bílá obrazovka – Pokud aktualizace skončila anebo trvá příliš dlouho a vidíte takzvanou bílou obrazovku smrti s nápisem Web je dočasně nedostupný kvůli plánované údržbě. Zkuste to prosím za chvíli znovu, tak postupujte podle tohoto návodu.
 • Chyba 500 – Někteří uživatelé hlásí, že se jim objevuje chyba 500. Mělo by se jednat o zásah do souboru .htaccess. Řešení najdete v článku 500 Internal server error. Pozor stejně tak vypadá i problém s pluginem W3 Total cache 0.9.5.1. Jestli jej používáte tak postupujte podle návodu níže.
 • CSS editor nefunguje jak by měl – Pokud používáte Internet Explorer změňte prohlížeč.
 • Zmizel feature image z editoru – Jedná se o problém hodně starších šablon. Nutno aktualizovat, pokud aktualizace není, tak přejděte na novou šablonu.

Co není chyba

 • Alt texty u obrázků nefungují – Nejedná se o chybu ale záměr. Pokud jej nevyplníte tak bude prázdný.
 • Z editoru zmizela tlačítka – To je v pořádku, byl to úmysl. Za určitých okolností nefungovala jak měla.
 • Nevidím náhled u PDF – Náhled se vytváří při nahrání PDF souboru. Už nahrané PDF jej tedy nemají vytvořený.
 • Nelze mi přidat do záhlaví video – Novinka v podobě možnosti přidat do záhlaví stránky video funguje pouze pro šablony, které to podporují. Vzhledem k tomu, že to je novinka tak na to šablona nemusí být připravena. Napište autorovi šablony o aktualizaci.

Šablony a pluginy

 • W3 Total cache 0.9.5.1 – Tato verze pluginu není kompatibilní s WordPress 4.7 a je nutné se jí kompletně zbavit. Ukládá totiž do adresáře wp-content soubory db.php, advanced-cache.php a object-cache.php. Pokud už došlo k chybě nestačí smazat jen adresář ale je třeba smazat i tyto soubory. Popřípadě počkejte s aktualizací WordPress na novou kompatibilní W3 Total cache 0.9.5.1.
 • Genesis theme sidebar – Sidebar u těchto šablon zlobí. Je třeba počkat na aktualizaci.

Ostatní

 • Po aktualizaci je WordPress o dost pomalejší – Pokud používáte nějaký cachovací plugin, tak přes aktualizací se většinou vypne. Správně byste měli jej manuálně vypnout, vyprázdnit cache a následně plugin vypnout úplně. Po aktualizaci může chtít začít vytvářet některé soubory, což může trvat. Nezapomeňte, že první vygenerování stránky vždy trvá. Takže ujistěte se, že máte plugin zapnutý a funguje. Dále je třeba, aby verze PHP u WordPress 4.4 a novější byla alespoň 5.5/5.6. Starší verze jej zpomalují. Znatelně vyšší rychlost zajistí PHP 7.

Závěr

Pokud aktualizujete ze starší verze WordPress 4.5 na 4.7, tak si projděte ještě článek Problémy s aktualizací WordPress 4.6.

 

Autor Ginoza

Pracuji na zákaznické podpoře jednoho známého webhostingu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *