Problémy s WordPress 4.6

Zatímco jinde se píše,co nového WordPress 4.6 přinesl a jak vám ulehčí v mnoha ohledech život, tak zde se tradičně podíváme na možné problémy. Jedno ze základních doporučení u velkých aktualizací říká, že nemáte hned aktualizovat, alespoň do doby než budou otestovány a aktualizovány všechny pluginy, které používáte. U projektů, které vám vydělávají velké peníze, to také chce mít testovací verzi, kde otestujete i kompatibilitu s webhostingem. U VPS je to samozřejmě nutnost.

Obecné rady před každou aktualizací

Začneme klasickou sérii doporučení, před každou aktualizací.

  • Vypněte cachování v cachovacím pluginu a vyprázdněte z něj cache. Pouhá deaktivace nestačí, protože soubory st

  • Proveďte zálohu databáze, souborů jádra, pluginů a šablon.

  • Deaktivujte pluginy.

Tato opatření se dělají hlavně z důvodu, aby při aktualizaci nevypršel limit pro běh PHP skriptu, což skončí bílou obrazovkou.

Změnil se mi font písma v administraci

Tohle není chyba, jedná se o novinku, která vám má zpříjemnit práci. Administrace je díky tomu rychlejší, protože se nestahuje Google Open Sans, ale použije písmo, co máte v počítači. Také se tím WordPress zbavil závislosti na fontu třetí strany.

Nefunguje čeština

WordPress 4.6 přinesl vylepšené překlady, respektive jak s nimi pracuje. Některé šablony a pluginy mají své vlastní řešení. WordPress však nově preferuje překlady komunity. Výsledkem může být zmatek v některých překladech. Je nutno počkat na aktualizaci. Nejedná se ale o chybu.

Warning: ini_get_all() has been disabled for security reasons

Napište na webhosting anebo kontaktujte svého správce serveru ať povolí ini_get_all(). Pokud používáte zastaralou verzi PHP. Zkuste přejít na vyšší (5.6+).

Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons

Napište na webhosting anebo svému správci serveru, že potřebujete povolit curl_exec(). Jestliže používáte starou verzi PHP, přejděte alespoň na PHP 5.6.

Notice: Undefined variable: collate

Pokud jste se setkali s tímto varováním, tak je nutno zkontrolovat zdali máte v wp-config.php

define( 'DB_COLLATE', 'utf8_general_ci' );

Speciální znaky jsou rozhozené

Problém by neměl být u českých a slovenských webů. V případě, že některé speciální znaky se změnily v něco nečitelného tak je nutné zakomentovat ve wp-config.php define(‘DB_CHARSET’, ‘utf8mb4’); Dejte před něj #

#define('DB_CHARSET', 'utf8mb4');

Přestaly se odesílat emaily

Ve WordPress se změnilo, jak se budou emaily odesílat. Nově se používá PHPMailer. Na některých serverech však emaily neodchází. Na vyřešení tohoto problému se pracuje.

WordPress je po aktualizaci pomalejší

Pokud jste aktualizovali z verze WordPress 4.3 a starší, ujistěte se, že na webhostingu máte PHP 5.5 anebo novější. Od verze 4.4 je totiž na starším PHP WordPress pomalejší. V současné době už je plně kompatibilní s PHP 7 jak WordPress tak většina pluginů. Pokud sedmičku váš poskytovatel webhostingu nabízí, tak na nic nečekejte a aktivujte si jej. Jestliže má PHP 5.4 a horší, tak na nic nečekejte a přejděte jinam. Tato verze už je několik let za zenitem.

Problémy se šablonami

  • Šablony od Genesis (StudioPress) je nutno aktualizovat na 2.3.1 jinak se dojde k fatal error.

  • Thesis 1.8 a všechny child theme. Zde je problém s pojmenováním funkcí. Je třeba aktualizovat na 2.x anebo neaktualizovat WordPress (nahrát zálohu).

Klasické problémy

Nedokončená anebo zaseknutá instalace povede k bílé obrazovce smrti. Řešení tohoto problému najdete zde. Kompletní přehled dalších chyb a problémů najdete zde.

Autor Ginoza

Pracuji na zákaznické podpoře jednoho známého webhostingu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *