Problémy s pluginem Yoast SEO

Oblíbený plugin Yoast SEO, který používá více jak tři miliony instalací WordPress, doznal ve verzi 3.0 hodně změn. Přišel nový algoritmus na přepočítávání hodnocení postů, vývojáři přidali několik rozšíření, ale také přepracovali některé funkce. Bohužel se to neobešlo bez větších chyb.

Obsah všech snippetů zmizel

Tato chyba se objevila ve verzi 3.0.2. Všechny pracně vyplněná pole s daty k článkům jsou najednou prázdná. Hlavně nepanikařte a nic se nesnažte předělávat ani znovu zadávat. Data naštěstí stále jsou v databází. Ve verzi 3.0.3 bylo vše opraveno a znovu se zobrazují.

Rozbitý editor

Po aktualizaci hlásí někteří uživatelé rozbitý vizuální editor. Buď prohlížeč přímo zablokuje nečinný javascript anebo je vše neskutečně pomalé. Na slabších počítačích dokonce může úplně zamrznout okno prohlížeče.

Jedná se celkem o dvě chyby. Jednu vyřešíte vyprázdněním cache prohlížeče, pomocí takzvaného hard reload (CTRL+F5 u win, F5 u linux a Apple + R). U druhé je potřeba počkat na aktualizaci. Prozatím nevyplňujte políčko s klíčovým slovem, popřípadě po dobu psaní článku deaktivujte plugin Yoast SEO. Klasický tinyMCE se dá také nahradit ckEditor.

Your homepage cannot be indexed by search engines

Ve verzi 3.0.1 je menší chybka, která zobrazuje tuto zprávu. Naštěstí není pravdivá. Vyhledávače s novým Yoast SEO dokáží indexovat vaši domovskou stránku bez problémů. Za chybu může nová funkce, která se napojí na službu OnPage a provede test, který se špatně vyhodnotí.

Ve verzi 3.0.3 byla tato chyba odstraněna.

Řetězce s klíčovými slovy se analyzují špatně

Tahle podivná chyba se objevila ve verzi 3.0.2. Pokud máte řetězec o více jak dvou klíčových slovech, tak přepočítávání hodnocení přestane fungovat. Obdobný problém je i u čísel. Problém by měl být vyřešen v aktualizaci 3.0.3.

Nefungují shortcode

Za problém může nekompatibilita s pluginem Shortcodes Ultimate. Mohou se však najít i další. Je třeba si na to dávat pozor.

Další problémy

Objevilo se i několik dalších hlášení, které se bohužel nepodařilo ověřit jako je například rozbitá kompletní instalace. Momentálně se stále čeká na další aktualizaci 3.0.4, zřejmě jich ale bude více. Vývojáři reagují na ty nejzávažnější chyby a vypouští doslova jednu záplatu za druhou.

Pokud vám vše funguje jak má a nepozorujete žádné problémy, tak další aktualizaci prozatím spíše nedoporučuji. Nejedná se o bezpečností problémy ale záplatování jedné záplaty druhou. Tedy může se rozbít i to co funguje. Jestliže nebude hlášena bezpečnostní chyba a nevyjde klasická bezpečnostní aktualizace, tak si radši počkejte na některou ze „stabilnějších verzí“. Průběžně můžete vývoj sledovat na https://wordpress.org/support/plugin/wordpress-seo

Autor Ginoza

Pracuji na zákaznické podpoře jednoho známého webhostingu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *